O autorze
Jestem dyrektorem Panelbudowlany.pl. (pierwszego spełcznościowego serwisu dla branży budowlanej). Z wykształcenia zaś prawnikiem i PR-owcem. Kiedyś marzyłam, aby zgłębiać psychikę seryjnych morderców, dzisiaj zgłębiam branżę budowlaną. Już 10 lat żyję jej problemami próbując integrować i wdrażać najnowsze narzędzia marketingowe. Pewnego dnia postanowiłam zrealizować marzenie o "własnym i pięknym domu". Poznałam czym jest proces budowy domu i na jakie problemy można się natknąć. Obiecuję, szczególnie Paniom przybliżyć niektóre rozwiązania, poinformować o tym co w budownictwie i wyposażeniu wnętrz nowego, co warto zobaczyć i gdzie być. Postaram się oczami kobiety inwestora pokazać, że budownictwo to nie tylko męski punkt widzenia. Zapraszam do lektury, a wszystkim budującym życzę wytrwałości!

Cegła cegle nierówna, czyli kupujemy materiały budowlane

Panelbudowlany.pl
Dzisiejszy inwestor to człowiek świadomy i posiadający wiedzę na temat materiałów budowlanych. Źródłem wszelkich informacji są już nie tylko ulotki czy foldery, ale przede wszystkim Internet.

Z racji zabieganego trybu życia Internet to rzeczywiście okno na świat. To w nim dzisiejszy inwestor może znaleźć dokładnie udokumentowane etapy budowy wraz ze specyfikacją użytych materiałów, a nawet wirtualne dzienniki budowy. Może prowadzić bloga, pytać fachowców i udzielać się na forum, na którym już nie zawsze spotka się owych fachowców.

Niestety budując dom nie obejdzie się bez odwiedzenia hurtowni budowlanej, centrum budowlanego lub innego składu, w którym musimy złożyć określone zamówienie. I ta wizyta może nas czasami zaskoczyć, ale o tym później...

Póki co, ponownie nadmienię, iż budowa domu to niewątpliwie bardzo trudne przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania czasu i finansów. Dlatego niezmiernie ważne jest podejmowanie wyważonych decyzji, już na etapie projektu, a na pewno przy wyborze materiałów budowlanych, czy firmy wykonawczej.
Materiały budowlane, które składają się na konstrukcję domu są niewidoczne i nie decydują o ostatecznym jego wyglądzie. Mają jednak ogromny wpływ na trwałość, jakość, a także bezpieczeństwo i koszt użytkowania naszego domu. Dlatego więc nie warto oszczędzać na materiałach i wybierać te sprawdzonych producentów.

Cena to oczywiście ważne kryterium, ale pamiętajmy, że jakość, solidność musi czasami kosztować. Nie dajmy się więc nabrać na wyjątkowo tanie oferty, czy wyprzedaże materiałów gorszej jakości. Cena jest bardzo ważnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie materiałów budowlanych. Warto jednak spojrzeć na zagadnienie przyszłościowo i na pierwszym miejscu postawić jakość oraz zachowanie materiału w procesie użytkowania.
Budując dom warto poznać także parametry techniczne i właściwości materiałów , z których planujemy budować. Postawienie np. energooszczędnego budynku wymaga szeregu kompleksowych działań, uwzględnionych już na etapie projektu. Pamiętajmy, że dobre parametry techniczne ściany to jeden z elementów, który składa się na energooszczędność naszego domu. Zapytajmy więc np.: o współczynnik przenikania ciepła.


Drodzy Inwestorzy pamiętajcie, że dobrej jakości materiały budowlane to niewątpliwie trwały i ciepły dom. Oczywiście potrzebna jest także fachowa ekipa, która skupia specjalistów znających się na swojej pracy. Co z tego, że kupiliśmy piękne włoskie płytki, jeśli nasi "fachowcy" pomylą wzór i błędnie je ułożą:(
Trwa ładowanie komentarzy...