O autorze
Jestem dyrektorem Panelbudowlany.pl. (pierwszego spełcznościowego serwisu dla branży budowlanej). Z wykształcenia zaś prawnikiem i PR-owcem. Kiedyś marzyłam, aby zgłębiać psychikę seryjnych morderców, dzisiaj zgłębiam branżę budowlaną. Już 10 lat żyję jej problemami próbując integrować i wdrażać najnowsze narzędzia marketingowe. Pewnego dnia postanowiłam zrealizować marzenie o "własnym i pięknym domu". Poznałam czym jest proces budowy domu i na jakie problemy można się natknąć. Obiecuję, szczególnie Paniom przybliżyć niektóre rozwiązania, poinformować o tym co w budownictwie i wyposażeniu wnętrz nowego, co warto zobaczyć i gdzie być. Postaram się oczami kobiety inwestora pokazać, że budownictwo to nie tylko męski punkt widzenia. Zapraszam do lektury, a wszystkim budującym życzę wytrwałości!

Marzenie o domu a projekt

Budowa domu
Budowa domu
Sezon budowlany w pełni, postanowiłam więc nieco ostrzec wszystkie Panie, które marzą o własnym domu. Przemyślcie dobrze rozkład wszystkich pomieszczeń, a przede wszystkim ich wielkość.

Nie namawiam tu do rezygnacji z wymarzonej garderoby czy suszarni, ale do przeanalizowania ich wielkości. Jeśli nie lubicie chodzić po schodach, odpuście je sobie, ponieważ czeka was pokonywanie ich nawet kilkanaście razy dziennie. A biorąc pod uwagę, że mamy być zdrowe i aktywne do 67 roku życia, zadbajmy o stawy.

Dzisiaj na rynku mamy olbrzymi wybór projektów gotowych, domów małych, ciekawie zaprojektowanych i pomyślanych. Projekty indywidualne są moim zdaniem dla odważnych, ale rzeczywiście dają szansę na realizację domu marzeń.
Warto pamiętać, że dom ma zaspokoić potrzeby mieszkańców, dać poczucie bezpieczeństwa, odpowiadać upodobaniom członków naszej rodziny. Oglądając projekt, spróbujmy zorientować się, jak układ pomieszczeń ma się do naszego trybu życia. Ile potrzebujemy odzielnych pomieszczeń do nauki i pracy? Czy wystarczy jedna łazienka? Dzisiaj, jutro, a pojutrze?

Warto też realnie ocenić, czy nasz projekt będzie pasował do naszej działki, czy przyszły dom bedzie pasował do okolicznej zabudowy. Sprawdźmy więc, czy jest on spójną całością, a poszczególne elementy utrzymane są w podobnym stylu i pasują do siebie. Dom powinien być ładny na zewnątrz i wygodny wewnątrz.


Drogie Panie sprawdźcie też przyszłą okolicę, w której zamieszkacie. Spóbujcie pokonać dystans z przyszłego domu do pracy, przedszkola czy szkoły. Sprawdźcie ile zajmie Wam dojazd do sklepów, a nawet kosmetyczki, abyście potem nie musiały kombinować i uprawiać wyższej logistyki, jak w moim przypadku:) Równie istotne jest także bezpieczeństwo mieszkańców, czystość powietrza, jakość wody, sąsiedztwo terenów zielonych, zanieczyszczenia i hałas, kształt działki, usytuowanie wobec stron świata, czy dostęp do ulicy. Wszystko po to, aby rzeczywiście miło się mieszkało i funkcjonowało.
Trwa ładowanie komentarzy...